Kontakt

Kontakt/Besöksadress

Socialdemokraterna i Västerås

Stora Gatan 36

722 12 Västerås

Telefon: 021 – 10 17 24

E-post: vasteras@socialdemokraterna.se

 

 

Personal:

Jonas Cronert, ombudsman

E-post: jonas.cronert@socialdemokraterna.se

Telefon vx: 021- 10 17 24

 

Arbetarekommunens ordförande:

Magnus Johansson

E-post: magnusjensjohansson@gmail.com

Telefon: 076-86 34 678

 

Kommunalråd  i Västerås stad

Anders Teljebäck, kommunstyrelsens ordförande

E-post: anders.teljeback@vasteras.se

Telefon: 021- 39 12 62

 

Carin Lidman, kommunalråd

E-post: carin.lidman@vasteras.se

Telefon: 073-9405024

 

Staffan Jansson, kommunalråd

E-post: staffan.jansson@vasteras.se

Telefon: 070-4653231

 

Ann-Louise Molin Östling, kommunalråd

E-post: ann-louise.molin.ostling@vasteras.se

Telefon: 021-390000

 

Politiska sekreterare i Västerås stad

Lisa Pettersson, politisk sekreterare

E-post: lisa.pettersson@vasteras.se

Telefon: 076-5694779

 

Jenny Setterholm, politisk sekreterare

E-post: jenny.setterholm@vasteras.se

Telefon: 072-085 33 15

 

 

Regionråd från Västerås 

Denise Norström, regionstyrelsens ordförande

E-post: denise.norstrom@regionvastmanland.se

Telefon:  021-17 46 77

 

Tommy Levinsson, landstingsråd

E-post: tommy.levinsson@regionvastmanland.se

Telefon:  072 – 153 00 81

 

Lena Johansson, landstingsråd

E-post: lena.x.johansson@regionvastmanland.se

Telefon:

 

Politiska sekreterare i Region Västmanland

Axel Eriksson, politisk sekreterare

E-post: axel.eriksson@regionvastmanland.se

Telefon:  072-1530084

 

 

facebook Twitter Email